X

Sesja w Europie przebiega spokojnie. UK w centrum uwagi

13 września 2017 - 14:12 | Żródło: tradebeat.pl

Sesja azjatycka przebiegła dzisiaj w mieszanych nastrojach. Z jednej strony koreański indeks Kospi200 (KOSP200 na platformie xStation5) wzrósł o 0,8%, a Nikkei (JAP2255) o 0,5%. Z drugiej natomiast ,sentyment w Chinach nieco odbiegał od powszechnego optymizmu i tak indeks z Szanghaju zamkną się na płasko, a Hang Seng CE (CHNComp) stracił 0,4%. Na rynku walutowym w najwięcej uwagi przyciągał dolar australijski, który utrzymuje się na poziomach 0,8 na parze z USD.

Sesja europejska również przebiega bez większych fajerwerków. Główne indeksy pozostają w okolicach umiarkowanych wzrostów. DAX30 mierzy się natomiast z ważnym oporem, którego przebicie wydaje się jedynie kwestią czasu.

kalendarzu makro najważniejsza pozycją dzisiaj była publikacja raportu z rynku pracy w Wielkiej Brytanii, który dość mocno rozczarował oczekiwania rynkowe. Średnie tygodniowe wynagrodzenia wzrosły w sierpniu 2,1% r/r, co było znacząco poniżej prognoz. Funt zareagował zdecydowanymi spadkami, które w tym momencie stara się sukcesywnie odrabiać. Podobnie sytuacja wyglądała na brytyjskim FTSE100, który po spadku 0,7% ponownie zmierza na pozytywne terytoria.

Warte uwagi są również nasze rodzime rynki mierzące się z konsekwencjami wczorajszego oświadczenia Komisji Europejskiej, która „przechodzi do drugiego etapu w sprawie Polski”. Polski złoty mocno traci, a EURPLN zmierza w kierunku 4,30 o czym mówiliśmy na porannym webinarze.  Złoty zachowuje się dzisiaj słabo, lepiej natomiast radzi sobie WIG20, który w pewnym momencie odrobił nawet wczorajsze straty spowodowane informacją z Brukseli. 

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP

PARTNERZY SERWISU