X

Rynki ponownie w trybie risk-off

11 sierpnia 2017 - 14:52 | Żródło: tradebeat.pl

„Ogień i gniew” zbierają swoje żniwa na Wall Street z małym opóźnieniem, gdyż słowa te przez Donalda Trumpa zostały wypowiedziane jeszcze na początku tego tygodnia. Wczoraj mieliśmy do czynienia z drugą najgorszą sesją giełdową w USA w tym roku, ze względu na wzrost awersji po ryzyka po nowych komentarzach Donalda Trumpa dotyczących eskalacji konfliktu z Koreą Północną. W rezultacie obserwowaliśmy ogromny spadek na USD/JPY, który został wzmocniony po słabych danych dotyczących inflacji PPI, który podważa kolejną podwyżkę stóp procentowych w tym roku. 

W Stanach Zjednoczonych negatywnie zaskoczyła nie tylko inflacja PPI, ale również odczyty inflacji CPI. W tym przypadku mamy do czynienia z gorszymi od oczekiwań odczytami inflacji miesięcznej, zarówno bazowej oraz zwykłej, jak i inflacji CPI w ujęciu rocznym. Inflacja CPI bazowa pozostała zgodnie z oczekiwaniami. Niemniej, kolejne słabe dane powodują, iż podwyżka stóp procentowych oddala się w czasie, co prowadzi do kolejnej fali deprecjacji dolara. Oprócz tego czekamy dzisiaj na dwie wypowiedzi bankierów centralnych, który mogą dodatkowo dolać oliwy do ognia. 

Ostatni odwrót od ryzykowniejszych aktywów został dostrzeżony chyba przez każdego inwestora. Jest to wynik kolejnych komentarzy Donalda Trumpa wymierzonych w Koreę Północną. Ray Dalio, znany manager funduszy inwestycyjnych oraz miliarder wskazuje, że może to być jedynie początek wzrostu napięć geopolitycznych. Dalio wskazuje na wzrost złota do dwumiesięcznych szczytów i znacznego spadku rentowności. W tym momencie jest to jedynie gra słów, ale może ona przerodzić się w konkretne działania. 

W ostatnim raporcie, Międzynarodowa Agencja Energii wskazała, że silny popyt na ropę naftową pozwoli na zbilansowanie się rynku. IEA dostosowuje swoje prognozy w stosunku do poprzedniego raportu, które mogą być lekkim wsparciem dla ropy, która w tym momencie powstrzymuje dalsze spadki. 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP

PARTNERZY SERWISU