X

Regulator z Singapuru ostrzega przed ICOs. Czy BTC przebije 2500 USD?

11 sierpnia 2017 - 13:14 | Żródło: tradebeat.pl

Podsumowanie:

 • Regulator finansowy z Singapuru ostrzega przed ryzykiem związany z pierwszymi ofertami kryptowalut (ICOs)
 • Ethereum przebija 300 USD, natomiast Bitcoin szykuje się do ataku na 3500 USD
 • Cała kapitalizacja rynkowa kryptowalut na historycznych szczytach

Wobec rosnących wycen kryptowalut, a w szczególności Bitcoina, otrzymujemy ostrzeżenia przed tymi instrumentami ze strony różnych regulatorów. Dla przykładu, Agencja Monetarna Singapuru (MAS) oraz Departament Spraw Handlowych (DAS) opublikowały wspólne oświadczenie w których zalecają przeprowadzenie głębokiej analizy dla potencjalnych inwestorów. Inwestorzy zostali ostrzeżeni przed braniem udziału w pierwszych ofertach kryptowalut (ICOs) oraz przeciwko inwestycjom w kryptowaluty. 

link do pliku

ETHUSD próbuje pokonać ważny punkt oporu. W tym momencie obserwujemy tworzącą się konsolidację. Źródło: xStation5

Nie ma wątpliwości, że rajd na kryptowalutach (np. Bitcoin, czy Ethereum) nabrał ponownie impetu. W rezultacie ETH próbuje pokonać poziom 300 USD po raz trzeci. Patrząc na wykres obserwujemy, że oprócz okrągłego poziomu, ważnym oporem jest poziom 310 USD. Jeżeli kupujący pokonają ten poziom, może to być sygnał do kontynuacji mocniejszych wzrostów. W odwrotnym przypadku możliwe będzie cofnięcie nawet do 255 USD. 

link do pliku

Kapitalizacja kryptowalut wzrosła do najwyższych poziomów w historii. Źródło: CoinMarketCap

Warto wspomnieć również o fakcie, ze kapitalizacja kryptowalut wzrosła do najwyższego poziomu w historii. Oznacza to, że wczorajszego dnia rynek kryptowalut warty był 125 mld USD. Ruch ten napędzany był przede wszystkim przez Bitcoina, którego wartość wzrosła powyżej 3000 USD na początku tego tygodnia.

link do pliku

 BTCUSD testuje okolice 3500 USD. Kolejnym celem wynikającym z poziomów Fibo będzie 3850 USD. Źródło: xStation5

Technicznie, rajd na Bitcoinie nie spowolnił, a w zasadzie przyśpieszył. W tym momencie testowany jest poziom oporu przy 3500 USD. Kolejnym celem będzie poziom 3850. Jak widać Bitcoin zbliża się w ogromnym tempie do poziomu 4000 USD. Poziom ten został wyznaczony przez Goldman Sachsa na początku tegorocznej gorączki na Bitcoinie. 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP

PARTNERZY SERWISU