X

Funt wyżej, ale dalej bez porozumienia koalicyjnego

19 czerwca 2017 - 13:57 | Żródło: tradebeat.pl

Dzisiaj miało odbyć się inauguracja nowego brytyjskiego rządu. Niemniej kilka wydarzeń, a przede wszystkim pożar w wieżowcu Greenfell Tower przesunęły rozmowy negocjacyjne Partii Konserwatywnej oraz Demokratycznej Partii Unionistycznej z Irlandii Północnej. W tym momencie informowani jesteśmy o prowadzeniu dalszych rozmów oraz o tym, że program legislacyjny, czyli tzw. przemówienie Królowej zostało już napisane. Ewentualny koniec rozmów i porozumienie mają zostać od razu ogłoszone. 

Co ciekawe, pomimo braku zawiązania koalicji i kluczowej przemowy Królowej, rozpoczęły się negocjacje z Unią Europejską w sprawie Brexitu. David Davis, minister ds. negocjacji powiedział, że ma nadzieję na konstruktywne oraz pozytywne rozmowy. Wskazuje on, że Wielka Brytania chce nowego, głębokiego oraz specjalnego partnerstwa z Unią Europejską. 

Z kolei minister ds. Brexitu ze strony UE, Barnier powiedział, że ma nadzieję, że całe negocjacje będą przebiegać zgodnie z agendą. Pierwszym celem najbliższych rozmów to rozwianie wszelkich niepewności powstałych przez Brexit. 

Pomimo tego, brytyjski funt trzyma się całkiem nieźle. Obecnie widzimy wzrost powyżej zniesienia 113.0 ostatniej fali spadkowej, ale para w dalszych ciągu utrzymuje się poniżej ważnego oporu wyznaczonego przez ostatnie lokalne dołki z maja. Cena znajduje się również na granicy spadkowej linii trendu. W tym momencie widać jednak, że impet cenowy wskazuje raczej na wybicie górą. 

link do pliku

GBPUSD znajduje się przy ważnych oporach. Źródło: xStation5 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP

PARTNERZY SERWISU