X

Duża fuzja Micro Focus oraz Hewlett Packard

08 września 2016 - 15:21 | Żródło: tradebeat.pl

Jedna z największych brytyjskich firm z branży IT, Micro Focus, ogłosiła dziś zakup oddziałów zajmujących się programowaniem od amerykańskiej spółki Hewlett Packard. Wartość umowy jest wyceniana na około 6.6 mld funtów. Po ogłoszeniu informacji o planowanym przejęciu notowania spółki Micro Focus podskoczyły aż o ponad 18%.

link do plikuNa platformie xStation dostępne są kontrakty CFD i akcje syntetyczne dla spółki Micro Focus pod symbolem MCRO.UK. Więcej o akcjach syntetycznych dowiesz się TUTAJ.

 Nie będzie to jednak standardowe przejęcie, a raczej fuzja. Hewlett Packard zgodził się oddać część oddziałów firmie Micro Focus, która ma za nie zapłacić 2.5 mld dolarów. Jest to kwota poniżej wartości rynkowej i dlatego Amerykanie będą posiadać 50.1% udziałów w połączonej spółce, która będzie zarządzana przez obecne władze Micro Focus. Łączna wartość obu spółek ma wynieść około 10 mld funtów.

Jest to bardzo ważny krok w rozwoju firmy Micro Focus, która dopiero od tygodnia znajduje się w indeksie blue chipów – FTSE 100 – notowanym na londyńskiej giełdzie. Niemniej jednak seria udanych przejęć dokonanych w ostatnich kilkunastu miesiącach pozwoliła osiągnąć spółce wartość 5 mld funtów oraz podwoić przychody w 2015 roku.

Kevin Loosermore, który pełni funkcję dyrektora wykonawczego spółki, stwierdził, że dziś ogłoszona fuzja jest kolejnym krokiem milowym w rozwoju jego firmy, która ma apetyt w dłuższym terminie dokonać szerszej ekspansji na rynki zagraniczne. Loosermore również zaznaczył, że pierwsze próby porozumienia z Hewlett Packard zostały podjęte w lutym, jednakże zostały one odłożone w czasie ze względu na turbulencje na rynkach związane z Brexitem.

Dla Hewlett Packard transakcja jest kolejnym etapem planu restrukturyzacji. Koncern był jednym z gigantów w branży IT z rocznymi przychodami przekraczającymi ponad 100 mld dolarów. Jednakże spowolnienie popytu na rynku komputerów osobistych spowodowało, że nowa prezes spółki, Meg Whitman, zdecydowała się na wyeliminowanie biznesów niestanowiących bazowej działalności Hewlett Packard.

Dwa lata temu koncern został ostatecznie podzielony na dwie spółki – HPE, która odprzedała część oddziałów firmie Micro Focus, oraz HP Inc, zajmującej się sprzedażą komputerów i drukarek.

link do plikuNa platformie xStation dostępne są kontrakty CFD i akcje syntetyczne dla spółki Hewlett Packard pod symbolem HPE.US. Więcej o akcjach syntetycznych dowiesz się TUTAJ.

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP

PARTNERZY SERWISU