X

Dolar ponownie w odwrocie po słabej inflacji

11 sierpnia 2017 - 15:29 | Żródło: tradebeat.pl

Podsumowanie:

 • Inflacja CPI w USA wypada poniżej rynkowych oczekiwań, co przedłuża serię rozczarowań danych związanych z dynamiką cen
 • Dolar ponownie pod presją sprzedających
 • EURUSD może zakończyć korektę i rozpocząć rajd w kierunku ostatnich lokalnych szczytów

Po wczorajszych słabszych danych PPI ponownie przychodzi rozczarowanie w postaci słabszych danych CPI. Pomimo tego, iż skala rozczarowania nie jest tak duża jak w przypadku inflacji producenckiej, to jednak dla samych rynków finansowych oraz Fed w kontekście podwyżki, to własnie inflacja konsumencka jest zdecydowania ważniejsza. Oto najważniejsze czynniki w raporcie:

 • Inflacja CPI na poziomie 1,7%, oczekiwano 1,8% r.r, poprzednio: 1,6% r/r
 • Inflacja CPI w ujęciu miesięcznym: 0,1% m/m, oczekiwano 0,2% m/m, poprzednio: 0,0% m/m
 • Inflacja bazowa CPI: 1,7% r/r, oczekiwano 1,7% r/r, poprzednio: 1,7% r/r
 • Inflacja bazowa CPI w ujęciu miesięcznym: 0,1% m/m, oczekiwano 0,2% m/m, poprzednio: 0,1% m/m

Podczas, gdy słabość głównego odczytu można wyjaśnić sporym rozczarowaniem inflacji producenckiej, możemy również zauważyć słabszy odczyt dla inflacji bazowej, który nie wróży dobrze przed danymi dotyczącymi inflacji PCE, które są kluczowe dla Rezerwy Federalnej. Patrząc na ostatni zestaw danych z amerykańskiej gospodarki, obraz pozostaje mocno mieszany: rynek pracy pozostaje silny, ale dane dotyczące aktywności uległy pogorszeniu, natomiast niekorzystne trendy inflacyjne są kontynuowane. To nie jest zdecydowanie miks danych na który czekałaby Rezerwa Federalna rozważając kolejną podwyżkę stóp procentowych. 

link do pliku

 Słabe dane inflacyjne nie są dobrą oznaką przed odczytami PCE w przyszłym tygodniu. Źródło: Macrobond, XTB

Oczywistym rezultatem słabych danych jest kontynuacja deprecjacji amerykańskiej waluty, która traci impet z początku bieżącego tygodnia. Podczas, gdy wiele czynników wskazywało na większą korektę na EUR/USD, inflacja powoduje, iż taka sytuacja raczej nie nastąpi. Dzienne świece ze środy i czwartku posiadają długie cienie, które świadczą o sporym popycie, który może wywindować cenę w kierunku ostatnich lokalnych szczytów.

link do pliku

EURUSD może uciec z korekty, patrząc na reakcję ceny z poprzednich dwóch sesji. Źródło: xStation5

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP

PARTNERZY SERWISU