X

DAX cofa się na nowe minima po świeżych komentarzach Trumpa

11 sierpnia 2017 - 12:09 | Żródło: tradebeat.pl

Podsumowanie:

 • Europejskie indeksy otwierają się lukami ze względu na awersję do ryzyka
 • DAX przy kluczowe linii wsparcia
 • Azjatyckie rynki cofają się po drugiej największej wyprzedaży na Wall Street w tym roku

Koniec tygodnia wydaje się być dosyć burzliwy na rynkach finansowych, co jest związane z eskalacją konfliktu geopolitycznego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Koreą Północną. Donald Trump dolewa oliwy do ognia i wskazuje, że jego ostatnie słowa mogły być zbyt łagodne. To właśnie rynki finansowe reagują głównie na doniesienia Donalda Trumpa. 

link do pliku

DAX pokonuje krytyczne wsparcie w okolicach 12080 punktów po komentarzach Trumpa i testuje dolne ograniczenie spadkowego kanału trendowego. Sekwencja spadkowa na DAXie jest kontynuowana. Źródło: xStation5

Na dziennym interwale czasowym widać pokonanie kluczowego wsparcia przy 12080 punktów oraz spadku do dolnego ograniczenia spadkowego kanału trendowego. Dzisiaj obserwujemy próbę krótkoterminowego odbicia do okolic przełamanego wsparcia. Niemniej patrząc na szerzą perspektywę, byki powinny być raczej bardzo zaniepokojone. W tym momencie kupujący próbują ograniczać straty, ale biorąc pod uwagę nastroje ciężko będzie myśleć o wyższym wzroście w górę. 

link do pliku

Na wykresie tygodniowym obserwujemy możliwość zamknięcia kolejnego sporego spadku z silną formacją objęcia bessy, a raczej jej kontynuacji. Ostatnie 3 silnie spadkowe świece sugerują dalszy ruch spadkowy. Źródło: xStation5 

Na wykresie tygodniowym kluczowym poziomem było przełamanie 12300 punktów. Pomimo wyraźnego impetu spadkowego, kupujący mogą chcieć wykorzystać okazję i próbować odbić do okolic 12300 punktów, gdzie sprzedający mogą wzmocnić swoją pozycję. 

link do pliku

DAX próbuje dzisiaj odbijać, choć otwarcie było mocno negatywne po wczorajszej wyprzedaży. Źródło: Bloomberg

W przypadku sesji azjatyckiej obserwowaliśmy wyraźne cofnięcie. Hang Seng osłabił się o 2,0%, natomiast Shanghai Composite cofnął się o 1,6%. Australijski ASX 200 spadł o 1,2%%. Nikkei 225 był dzisiaj zamknięty ze względu na narodowe święto. W przypadku europejskich rynków obserwujemy spadki poniżej 1,0%. Większe widoczne są jedynie na włoskim indeksie FTSE MIB. 

Od strony spółek obserwujemy spore spadki na thyssenkrupp, co jest związane z ostatnimi informacjami dotyczącymi negatywnych przepływów pieniężnych w raporcie finansowym. Wyraźny wzrost zadłużenia jest sygnałem ostrzegawczym dla inwestorów. Z kolei najlepiej zachowującą się spółką dzisiejszego dnia jest Merck, który nie ma w zasadzie za sobą żadnych konkretnych informacji. HSBC podwyższył ostatnio swoją rekomendację na trzymaj z redukuj podwyższając cenę docelową do 95 EUR z poziomu 94 EUR. 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP

PARTNERZY SERWISU