X

Dane z Chin przewyższają oczekiwania, AUD bez dalszych wzrostów

17 lipca 2017 - 10:56 | Żródło: tradebeat.pl

Streszczenie:

 • Odczyt PKB z Chin za I kwartał przewyższył założenia konsensusu.
 • Sprzedaż detaliczna oraz produkcja przemysłowa także przebiły oczekiwania.
 •  AUD oddaje część ze swoich dużych zysków z ubiegłego tygodnia.

Główną figurą sesji azjatyckiej był odczyt PKB z Chin za I kwartał. Dane zaskoczyły pozytywnie, gdyż w ujęciu rocznym odnotowano odbicie o 6,9%, podczas gdy konsensus celował w 6,8%. Z kolei kwartał do kwartału wzrost sięgnął 1,7%, czyli mniej więcej tyle, ile zakładały prognozy. Chiński urząd statystyczny w komunikacie do danych oświadczył, że krajowa gospodarka rozwija się w stabilnym tempie i widać poprawę dynamiki w pierwszym półroczu Co więcej, odczyty za pierwszą połowę roku dają nadziej na osiągnięcie celu dla całego 2017 roku.

link do pliku

 Odczyty z Chin solidarnie przebiły oczekiwania rynku. Źródło: Bloomberg

Obok danych PKB poznaliśmy również odczyty dotyczące sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej za czerwiec. W obu przypadkach udało się przebić oczekiwania inwestorów – zanotowano bowiem wzrost o odpowiednio 11% r/r oraz 7,7% r/r, podczas gdy konsensus celował w odbicie sprzedaży detalicznej o 10,6% oraz produkcji przemysłowej o 6,5%. Te figury mogą częściowo zmniejszać obawy o wyhamowanie chińskiej gospodarki.

Natomiast w Nowej Zelandii został opublikowany indeks PMI dla sektora usługowego za czerwiec. Wskaźnik cofnął się z 58,8 do 58,6 pkt. Pomimo spadku należy zaznaczyć, że wszystkie subindeksy znajdują się powyżej bariery 50 pkt, więc nie można uznać tego za słaby wynik. Jednakże NZD w ostatnim czasie uległ wyraźnej aprecjacji, więc nie można wykluczyć, że dojdzie do większej realizacji zysków. Taki scenariusz jest całkiem prawdopodobny, jeśli spojrzeć na wyjątkowo wysokie pozycjonowanie spekulacyjne netto na dolarze nowozelandzkim.

link do pliku

 Wszystkie subindeksy nowozelandzkiego indeksu PMI dla sektora usługowego wypadły powyżej 50 pkt. To kolejny dobry sygnał z tamtejszej gospodarki. Źródło: BusinessNZ

Ponadto usłyszeliśmy Geoffa Bascanda z RBNZ. Stwierdził on, iż deprecjacja NZD pomogłaby ustabilizować wzrost gospodarczy. Niemniej Kiwi nie zareagował na te komentarze. Warto zauważyć, że po fatalnej piątkowej sesji amerykański dolar nieco odzyskuje wigoru, co widać poprzez cofnięcie w wykonaniu walut surowcowych. 

link do pliku

 AUDUSD nieco się cofa na początku poranka w Europie. Po ostatnim rajdzie nie można wykluczyć wystąpienia korekty spadkowej. Źródło: xStation5

AUDUSD może ulec korekcie spadkowej, ruszając w stronę uprzednio wybitego poziomu 0,7750. Jeśli stronie podażowej udałoby się powrócić pod tę barierę, to niewykluczone, że spadki sięgnęłyby strefy zlokalizowanej w okolicy 0,7620.

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP

PARTNERZY SERWISU