X

Bitcoin w centrum uwagi, waluty Antypodów pod presją

07 grudnia 2017 - 14:07 | Żródło: tradebeat.pl

Podsumowanie:

 • Bitcoin kradnie show przebijając barierę 15,000 USD

 • Waluty surowcowe tracą w wyniku umocnienia dolara

 • Europejskie indeksy odreagowują wyprzedaż spółek technologicznych

 Czwartek okazał się kolejnym wielkim dniem dla Bitcoina, który po raz pierwszy w historii przebił poziom 15,000 USD. Szał zakupowy na rynku kryptowalutowym trwa jednak warto pamiętać, że wcześniej przy tak sporych wzrostach mieliśmy do czynienia z wyraźnymi korektami. Prezentujemy trzy główne czynniki, które mogą doprowadzić do przeceny Bitcoina w niedalekiej przyszłości. Ponadto analizujemy dzienny wykres w poszukiwaniu miejsca dla potencjalnej korekty.

Na rynku walutowym USD pozostaje najsilniejszą walutą z grupy G10 podczas, gdy waluty surowcowe takie jak AUD i NZD silnie tracą na wartości. Przyczyną przeceny walut Antypodów mogą być rozczarowujące dane z Australii i negatywna ocena Chin w raporcie MFW.  Międzynarodowy Fundusz Walutowy jest sceptyczny wobec planów Chin dotyczących wzrostu gospodarczego i zatrudnienia przy jednoczesnych próbach poprawy sytuacji w sektorze bankowym.

Zielone otwarcie w Europie było efektem zatrzymania wyprzedaży spółek technologicznych w USA. To właśnie ta branża odreagowując ostatnie spadki ciągnie dziś w górę indeksy ze starego kontynentu. Technologiczny Nasdaq (US100) zakończył wzrostem środową sesję, co dało pozostałym rynkom sygnał do odbicia. Słabsze euro w odniesieniu do dolara również wspiera europejskich eksporterów. W tym momencie wszystkie główne indeksy ze Starego Kontynentu zyskują, jednak wzrosty te nie są imponujące.

W krótkim terminie USD/JPY może być nastawiony na kontynuację ostatniego odbicia. W dłuższym terminie para znajduje się w konsolidacji z górnym oporem w okolicach poziomu 114,50, gdzie znajduje się potencjalnie średnioterminowy cel. Niemniej przy sprzyjających warunkach para ta mogłaby wzrosnąć jeszcze mocniej.

Dziś w kalendarzu makroekonomicznym nie ma wiele publikacji, poznamy jednak kilka odczytów mogących wpłynąć na notowania USD, EUR czy osłabionego ostatnio CADa. Ponadto, informacje dotyczące trwających negocjacji w sprawie Brexitu i i duże napięcia w brytyjskim rządzie mogą doprowadzić do ruchów na parach powiązanych z GBP.

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP

PARTNERZY SERWISU