X

AUD/USD testuje kluczowe opory

17 lipca 2017 - 16:45 | Żródło: tradebeat.pl

Streszczenie:

 •  AUDUSD testuje zeszłoroczne maksimum na poziomie 0.7835
 •  Poziom zamknięcia w zeszłym tygodniu był najwyższym od ponad 2 lat
 •  Dzisiejsze dane makroekonomiczne wspierają fundamentalnie umocnienie się dolara australijskiego

AUDUSD kontynuuje dzisiaj wzrosty, po gwałtownym umocnieniu się w zeszłym tygodniu. Para ta zamknęła się w piątek na najwyższym poziomie od ponad dwóch lat. W dniu dzisiejszym widzimy testowanie ceny 0,7835. Przebicie tego oporu powinno być silnym sygnałem dla byków do dalszych zakupów. link do pliku

AUDUSD testuje dzisiaj kluczową strefę podaży na poziomie 0,7835.

Dzisiejsze dane z Chińskiej gospodarki pozytywnie zaskoczyły inwestorów. Zarówno PKB jak i produkcja przemysłowa przekroczyły konsensus rynkowy. Istnieje silna korelacja pomiędzy notowaniami dolara australijskiego, a danymi z Chin, jednak dzisiejsza reakcja była bardzo słaba. Co więcej, odczyt Empire state manufacturing był znacznie słabszy od oczekiwań, więc dane gospodarcze przemawiają za dalszymi wzrostami AUD/USD.

W takim razie pozostaje pytanie czy dostarczone dzisiaj dane były wystarczająco silne do przebicia oporu? Odpowiedzą na to pytanie będzie dzisiejszy poziom zamknięcia. Zamknięcie pary AUD/USD powyżej 0,7835 będzie wspierać dalsze wzrosty na tej parze walutowej. 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP

PARTNERZY SERWISU