X

Złoto – czekamy na reakcję popytu

19 czerwca 2017 - 14:00 | Żródło: www.fxmag.pl

Od początku tygodnia notowania złota kontynuują spadki. Nie są one już tak dynamiczne jak w drugiej połowie poprzedniego tygodnia, a dodatkową złą informacją dla sprzedających jest bliskość istotnej strefy wsparcia.

 

Spadki na rynku złota w ubiegłym tygodniu w znaczącym stopniu wynikały z umocnienia się dolara po podwyżce stóp procentowych przez Fed. Teraz dolar stracił już ten impet, co jest widoczne również w notowaniach złotego kruszcu. Wśród metali szlachetnych co prawda wciąż obserwujemy tendencję coraz niższych dołków na rynku złota i srebra, ale ta tendencja załamała się już na rynku platyny, co jest pierwszym sygnałem ostrzegawczym w kontekście potencjalnego odwrócenia tendencji spadkowej.

W przypadku złota potencjalnym miejscem reakcji popytu mogą być okolice poziomu 1245,0. Strefę wsparcia wyznacza tutaj zniesienie 61,8% ostatniego impulsu spadkowego, pokrywające się z równością fal korekcyjnych. O ewentualnych sygnałach odwrócenia tendencji spadkowej w tym scenariuszu będziemy mogli mówić dopiero przy wybiciu najbliższych stref oporu. Za te możemy uznać poziom 1259,0 (układ ZZB) i 1267,0 (układ overbalance).

 

Złoto – H4

złoto


Możliwość komentowania jest wyłączona.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP

PARTNERZY SERWISU