X

Tygodniowa analiza: 19-23 czerwca (N. Fuller)

19 czerwca 2017 - 14:45 | Żródło: www.fxmag.pl

Nial Fuller: Weekly Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller – June 19th to 23rd 2017

 

EUR/USD – nieporuszony trend wzrostowy, cena blisko wsparcia

Para EUR/USD  zanurkowała w ostatni czwartek po wtorkowym, spadkowym pin barze. Jednakże lekko odbiła się w piątek i EUR/USD zamknęło tydzień powyżej wsparcia na poziomie 1,1100. Utrzymujemy wzrosty powyżej wsparcia na poziomie 1,1100 i 1,0900 na dziennym wykresie, zatem będziemy szukać jasnych sygnałów price action dla kupna. Cena jest blisko długoterminowego  kluczowego oporu na poziomie 1,1400 – 1,600 na wykresie tygodniowym. Byłby to zatem poziom docelowy dla nowego impulsu i tam możemy rozważać wejście w pozycję krótką.

 

USD/JPY – tygodniowy wykres pokazujący odwróconą wzrostową formację

Kurs USD/JPY odbił się agresywnie od wsparcia na poziomie 109,10 w ostatni czwartek i ponownie wyszedł powyżej kluczowego poziomu 110,0. Cena utknęła obecnie między poziomem 109,00 i 112-114,00 w strefie oporu. Wykres tygodniowy pokazuje dwie świece wzrostowe, które wskazują na tymczasowe ruchy wzwyż na parze USD/JPY, jeśli para utrzyma się powyżej poziomu 109,0. W tym tygodniu skalperzy mogą szukać okazji do kupna na poziomie 110.00, śledząc dalsze ruchy rynku do poziomu 112-114,00 możemy poszukiwać sygnałów sprzedaży w strefie oporu.

 

AUD/USD –  para jest silna, ale zauważalny jest opór

Para AUD/USD pokazała oznaki odwrotu na poziomie oporu 0,7600 w środku tygodnia, ale w piątek cena poszła znów do góry, zamykając się powyżej tego poziomu. Będziemy musieli poczekać by zobaczyć, co będzie działo się dalej. Cena może spróbować przetestować  kluczowy opór na obecnym poziomie 0,7750 przed znaczącym spadkiem. Podczas gdy ceny są w trendzie wzrostowym na wykresach krótkoterminowych, wykresy średnioterminowe wciąż wskazują na niedźwiedzie nastroje ze względu na bliskość oporów.

 

Złoto – złoto zniżkuje, ale kluczowe wsparcie wkracza do gry

Złoto zwróciło się ku spadkom w ciągu ostatnich trzech dni po kilku spadkowych formacjach świecowych na wykresie dziennym. Podczas gdy cena  zniżkuje, musimy pamiętać, że wykres utrzymuje się w technicznym trendzie wzrostowym, stąd interesują nas okazje do kupna. Tych okazji możemy szukać w tym tygodniu między poziomem 1245 – 1225.

SPI200 – australijski Indeks Giełdowy wciąż poniżej oporu

W zeszłym tygodniu sugerowałem pozycje krótkie na SPI200 blisko powyżej oporu na poziomie 5800. W tym tygodniu linia opory utrzymuje się na poziomie 5800. Warto sprzedawać w strefie między  5750 – 5800, ale również szukać spadkowych impulsów w stronę strefy wsparcia na poziomie 5660.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP

PARTNERZY SERWISU