X

Tygodniowa analiza: 17-21 lipca (N. Fuller)

17 lipca 2017 - 10:28 | Żródło: www.fxmag.pl

Nial Fuller: Weekly Trade Ideas & Technical Chart Analysis by Nial Fuller – July 17th to 21st 2017

 

GBP/USD – wystrzał w górę i zamknięcie powyżej oporu

Kurs GBP/USD wystrzelił w górę w ubiegłym tygodniu, kontynuując byczą tendencję rynku. Ten ostatni ruch wzrostowy miał miejsce po wcześniejszej korekcie do poziomu wsparcia 1,2820 i odbiciu w górę. Obecnie widzimy kluczową strefę wsparcia pomiędzy poziomami 1,2970 i 1,2820. Tam będziemy poszukiwać sygnałów kupna, jeśli notowania skierują się w stronę wsparcia. Pozostajemy w byczym nastawieniu dopóki kurs utrzymuje się powyżej poziomu 1,2600.

 

gbpusd

 

EUR/USD – wciąż optymistyczny, zmierza w górę

Kurs EUR/USD w ubiegłym tygodniu nieznacznie wzrósł, po umiarkowanej korekcie spadkowej. Notowania pozostają prężne i utrzymują się powyżej wsparcia wyznaczonego przez 21-dniową średnią kroczącą (EMA) i poziom 1,1290. Wsparcie utrzymuje się przy poziomie 1,1290, a kluczowym poziomem jest 1,1118. Wciąż oczekujemy sygnałów kupna, by dołączyć do trendu wzrostowego po ruchach korekcyjnych. W ogólnym ujęciu rynek wydaje się zmierzać w górę w stronę długoterminowej strefy oporu pomiędzy poziomami 1,1500 i 1,1600.

 

eurusd

 

AUD/USD – test kluczowego oporu po korekcie do strefy wsparcia

Po starcie w ubiegłym tygodniu w okolicy strefy wsparcia 0,7570-0,7600 kurs AUD/USD zakończył tydzień w okolicy poziomu 0,7835, po potężnych wzrostach. Warto zauważyć, że przed tym ruchem trend pozostawał wzrostowy, a notowania dopiero co przetestowały wsparcie w okolicy 0,7600. W przypadku obecnych poziomów możemy obserwować kolejnych korekt, by dołączyć do kupujących w tym tygodniu. Musimy jednak czekać i obserwować ruchy notowań, w związku z tym, że testowana jest obecnie kluczowa strefa oporu w okolicy poziomu 0,7835, więc zdecydowanie warto zaczekać na korektę do poziomu wsparcia.

 

audusd

 

Złoto – ruch w górę po wzrostowym pin barze

Cena złota zrosła w ubiegłym tygodniu po wystąpieniu wzrostowego pin bara w poniedziałek. Ten uformował się w okolicy poziomu 1200,0 – poziom, na którym upatrywaliśmy okazji do kupna. Traderzy mogą potencjalnie szukać kolejnych okazji do kupna w tym tygodniu przy korektach spadkowych, tak długo jak cena utrzymuje się powyżej poziomu 1214,0. Opór kształtuje się na poziomie 1240,0 – tutaj możemy rozważać sprzedaż w przypadku wystąpienia sygnałów spadkowych.

 

złoto

 

S&P500 – nowe historyczne maksima

Indeks S&P500 odnotował wzrost w ubiegłym tygodniu, po wzrostowym pin barze z wtorku. Notowania pokonały wszystkie obecne poziomy oporu i zamknęły się ponad nimi, pokazując siłę i pewność byków. Obecnie możemy szukać sygnałów kupna na interwałach H1, H4 i D1, po ruchach korekcyjnych, tak długo jak notowania pozostają ponad poziomem 2400,0.

 

s&p500

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk


Możliwość komentowania jest wyłączona.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP

PARTNERZY SERWISU