X

S&P500 i Ropa na półmetku tygodnia

06 grudnia 2017 - 15:35 | Żródło: Fibonacci Team School

Dziś o 16:30 poznamy tygodniową zmianę stanu zapasów ropy naftowej. Z racji tego prezentuję układ techniczny, który może być dziś rozgrywany na wykresie WTI. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na poziom 55,90$ za baryłkę, gdzie wypada dolna podstawa korekty overbalance (czerwony prostokąt). Poziom ten był wcześniej testowany w ramach biegunowości oraz znajduje precyzyjne potwierdzeniem współczynnikiem 78,6%. Na tą chwilę notowania wybiły linie trendu wzrostowego i dopiero powrót byłby silny potwierdzeniem dalszej dominacji kupujących.

oil-wtih4

Ropa WTI H4

Nowe maksimum historyczne i silna korekta; tak w skrócie wygląda bieżący tydzień na amerykańskim indeksie S&P500. Lokalna linia trendu spadkowego pokrywa się dość precyzyjnie z punktem FE100, czyli zakończeniem korekty prostej 1:1. Jest to poziom 2634 pkt przy współczynniku 50%. Zielona strefa była wcześniej kilkukrotnie testowana jaka wsparcie, a więc po wybiciu stanowi dodatkowe potwierdzenie zgodnie z zasadą zmiany biegunów.

us-500m30

S&P500 M30


Możliwość komentowania jest wyłączona.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP

PARTNERZY SERWISU