X

Raport poranny futures z dnia 12-10-2017

wczoraj - 8:15 | Żródło: broker.aliorbank.pl

Środowa sesja wyniosła notowania FW20 na nowe tegoroczne maksimum. Wysoki wzrostowy korpus przy istotnie wyższym obrocie oraz zwiększeniu LOP powinien skutkować dalszym podciągnięciem kursu. Z punktu widzenia technik Fibonacciego pierwszy opór jest określony w pobliżu 2608 pkt., kolejną bardziej istotną barierą jest dopiero obszar 2700 pkt (wykres kontynuacyjny). Na wypadek wykonania ruchu powrotnego (czyli korekty spadkowej) pierwszym wsparciem jest pokonany sierpniowy szczyt na poziomie 2540 pkt. MACD zdecydowanie odwrócił wcześniejsze spadkowe wskazania, jeszcze w opóźnieniu są średnie 15 i 30 sesyjne utrzymujące sygnał sprzedaży. Na wykresie 60-min notowania idą w górę przy dość ostrym nachyleniu. Kurs jest tuż pod oporem zniesienia 2,618 (2575 pkt.) z lokalnej korekty na początku października. Ponownie pojawiają się negatywne dywergencje na szybszych  wskaźnikach przy wskazaniach wykupienia rynku.

 

Na poziomie spółek indeksu bazowego poprawę sentymentu wspiera głównie przestrzeń polityczna. Dla sektora bankowego lepsze nastroje wynikają z zapowiadanego odłożenia prac na ustawą spreadową. Z kolei wczoraj do szturmu przystąpiła energetyka w odpowiedzi na wypowiedź ministra energii wskazującą na oczekiwany wzrost konsumpcji energii elektrycznej oraz możliwe podjęcie tematu rynku mocy jeszcze na bieżącym posiedzeniu sejmu (czyli do końca tygodnia). Wisienką dla spółek w własną powierzchnią handlową będzie natomiast wieczorny komunikat o przedłużeniu zawieszenia podatku handlowego na kolejny (2018r) rok.

 

Na rynkach zagranicznych kontrakty terminowe na DJIA są na nowych rekordowych maksimach, futures na Nasdaq100 oraz S&P500 są przy swoich szczytach, chociaż w cenach zamknięcia również osiągnęły nowe rekordy. Dla kontraktów terminowych na DAX i Eurostoxx50 od kilku dni jest trwa konsolidacja notowań co może poprzedzić wykonanie korekty spadkowej. Tutaj niepewnego zachowania można dopatrywać się w ostatnim umocnieniu EUR/USD.

 

W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty inflacyjne w Polsce (CPI) oraz w USA (PPI). W strefie euro pojawi się raport produkcji przemysłowej, ponadto będzie miał miejsce szereg wystąpień przedstawicieli ECB. Wczorajszy protokół z ostatniego posiedzenia FOMC wskazuje, że wielu członków FED uważa za zasadną podwyżkę na grudniowym posiedzeniu. /Marcin Brendota/

 

Zmiany nocne indeksów *

Indeksy

pkt

zm%

SP500

2555

0,18

SP500 Fut.

2551

0,08

Topix

1699

0,15

DAX Fut.

12970

0,10

SHC

3384

-0,13

Nasdaq Fut.

6082

0,21

* – Zmiana instrumentów od zamknięcia ostatniej sesji na GPW do godziny  07:31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Możliwość komentowania jest wyłączona.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP

PARTNERZY SERWISU