X

NZD/USD przed decyzją RBNZ

09 sierpnia 2017 - 15:00 | Żródło: www.fxmag.pl

Dziś możemy spodziewać się silnych ruchów na parach z NZD ze względu na decyzję RBNZ w sprawie stóp procentowych (publikacja o godzinie 23:00). Sprawdźmy jak przed tym wydarzeniem przedstawia się sytuacja techniczna pary NZD/USD.

 

W przypadku pary dolarowej widzimy, że notowania znajdują się w krótkoterminowej tendencji spadkowej. Spadki zatrzymały się na ten moment w strefie wsparcia przy poziomie 0,738. Przed decyzją RBNZ kurs NZD/USD znajduje się pomiędzy dwoma istotnymi strefami, gdyż z góry ruchy mogą być ograniczone przez opór przy poziomie 0,7371. Jest on wyznaczony przez układ overbalance. Jego istotność potwierdzają również wcześniejsze reakcje rynku – w połowie lipca poziom ten stanowił istotny opór w trendzie wzrostowym.

W związku z krótkoterminową tendencją w spadkową day-traderzy mogą nastawiać się w pierwszej kolejności na spadki i szukać sygnałów do wejścia w momencie przebicia poziomu 0,7308 lub w przypadku istotnej reakcji podaży przy poziomie 0,7371. Przebicie tego oporu mogłoby jednak oznaczać przejęcie inicjatywy przez kupujących i wskazywać na powrót do średnioterminowego trendu wzrostowego – w takim scenariuszu konieczny wydaje się jastrzębi sygnał ze strony RBNZ, wskazujący na lepsze perspektywy dla podwyżek stóp procentowych w Nowej Zelandii.

 

NZD/USD – H4

nzdusd


Możliwość komentowania jest wyłączona.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP

PARTNERZY SERWISU