X

GBP/NZD – czy technika pójdzie za fundamentami

10 sierpnia 2017 - 14:15 | Żródło: www.fxmag.pl

Czynniki fundamentalne sprzyjają wzrostowi kursu GBP/NZD. Obecnie notowania testują ważną strefę i są bliskie wygenerowania istotnego sygnału dla kupujących.

 

Silne impulsy wzrostowe na parze GBP/NZD obserwujemy od godzin porannych. Najpierw w roli głównej występował dolar nowozelandzki, który osłabiał się po gołębich wypowiedziach jednego z decydentów RBNZ. Później na rynki trafiły dane z gospodarki brytyjskiej (o produkcji przemysłowej), które umocniły funta. Ostatecznie, dzięki tym czynnikom kurs GBP/NZD wyłamał strefę oporu w okolicy poziomi 1,786. Jeśli dzisiejsza świeca dzienna zamknie się powyżej tego poziomu, to będzie to dla nas sygnał potencjalnego odwrócenia średnioterminowego trendu spadkowego.

Z perspektywy technicznej wyłamanie poziomu 1,786 na ten moment traktujemy jako przejęcie inicjatywy przez podaż, ale nie jako potwierdzony sygnał kupna. Na wykresie widzimy potencjalną formację podwójnego dołka (podwójny test poziomu 1,74), a sygnałem jej uruchomienia powinno być przebicie poziomu 1,796. W takim scenariuszu, w perspektywie średnioterminowej oczekiwać będziemy testu poziomu 1,863.

 

GBP/NZD – D1


Możliwość komentowania jest wyłączona.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP

PARTNERZY SERWISU