X

AUD/USD na kluczowym wsparciu długoterminowej formacji klina

06 grudnia 2017 - 6:57 | Żródło: www.xm.com

AUDUSD na kluczowym wsparciu długoterminowej formacji klina

Zamieszczono 06/12/2017 o 05:57 czasu GMT. Dowiedz się więcej Analizy

Facebook
Google Plus

W długim terminie notowania pary walutowej AUD/USD poruszają się w formacji klina, która swój początek ma w dołku z 2016-go roku. Została ona przedstawiona na wykresie tygodniowym poniżej. Jak widać, cena w ostatnim czasie po raz kolejny dotarła do dolnej bariery tej formacji.

Z kolei po przejściu na interwał 4-godzinny można zauważyć, że konsolidacja ponad wsparciem klina przybrała formę wzrostowej flagi, którą można uznać za korektę ostatnich spadków. W dniu wczorajszym byliśmy świadkami aprecjacji AUD po decyzji Banku Rezerw Australii odnośnie polityki monetarnej, co zaprowadziło parę ponownie do oporu kanału.

Odbicie od wspomnianego oporu potwierdziło jedynie obowiązywanie formacji, a cena znowu znalazła się w okolicach dolnego ograniczenia kanału, które zbiega się z linią trendu biegnąca od ubiegłorocznych minimów.

Przełamanie wymienionej wyżej konfluencji wsparcia może być zatem silnym sygnałem wskazującym na kontynuację spadków i potwierdzenie formacji klina. Najbliższe istotne, horyzontalne poziomy wsparcia znajdziemy wtedy kolejne na 0.7370 oraz 0.7170.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje
Inwestujemy w waszą przyszłość
PARP

PARTNERZY SERWISU